Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ksiądz Rafał Tom 1 Dobra nowina

Maciej Grabski

Ksiądz Rafał Tom 1 Dobra nowina

7.5

(374 ocen) wspólnie z

29,90

 

W Gródku na przełomie lat 70. i 80. czas wydaje się stać w miejscu. Życie toczy się między pracą przy żniwach, odpustem i wieczorami przy piwie w miejscowym barze. Słowa z ambony mają o wiele większą moc niż dyrektywy naczelnika partii. Po śmierci starego proboszcza nastają jednak nowe porządki – parafię obejmuje młody, energiczny ksiądz Rafał Nowina.
Wyjątkowy kontakt ze zwierzętami, wielki talent muzyczny czy msza w intencji Elvisa Presleya sprawiają, że na biurku biskupa Jakuba pojawia się coraz więcej anonimowych donosów… Co z tego wyniknie?
Nowe wydanie bestsellerowej powieści!
Maciejowi Grabskiemu udaje się uwolnić to, co chyba w nas najlepsze i wyczekiwane z nadzieją przez ludzi, którzy nas otaczają. Wyczarował dla nas księdza Rafała, tak prawdziwego, że z życzliwością i pokornym uśmiechem obserwuję jego perypetie.
Michał Zioło OCSO, trapista
Maciej Grabski (ur. 1968) – krakowianin, z zamiłowania i wykształcenia historyk sztuki, czasami tłumacz, a gdy jest namawiany wystarczająco mocno – również pisarz. Autor trzech powieści z cyklu Ksiądz Rafał. Wyznawca tezy, że nic nie usprawiedliwia bycia zgorzkniałym, oraz zasady, iż autor musi się męczyć tak długo, żeby czytelnik już nie musiał. Lubi muzykę.

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-660-6104-0

Liczba stron: 440

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...