Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kto to puka Nauka

Katarzyna Vanevska

Kto to puka Nauka

7.0

(2 oceny) wspólnie z

14,10

 

Publikacja wprowadza w FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI.
Prezentuje 20 WYBITNYCH UCZONYCH z całego świata.
Zachwyca ATRAKCYJNĄ FORMĄ – łączy CIEKAWE WIERSZE ze ŚWIETNIE DOPASOWANYMI ILUSTRACJAMI.

Książka przedstawia 20 cenionych badaczy OD CZASÓW STAROŻYTNYCH PO WSPÓŁCZESNOŚĆ. Znalazły się tu m.in. takie postaci, jak: Leonardo da Vinci, Mikołaj Kopernik, Karol Darwin, Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein czy Stephen Hawking. Każda rozkładówka to ODDZIELNA OPOWIEŚĆ i WIZUALNA PRZYGODA, dzięki czemu publikacja jest niezwykle RÓŻNORODNA.

Ilustracje nawiązują do ZAINTERESOWAŃ danego uczonego. CIEKAWE WYDARZENIA z życia twórców i ich NIEZWYKŁE DOKONANIA są przedstawione w lubianej przez dzieci RYMOWANEJ FORMIE. Wiersze, napisane przystępnym językiem, mają BOGATĄ WARTOŚĆ MERYTORYCZNĄ i zawierają mnóstwo ciekawostek.

Koncepcja książki sprawia, że PIERWSZY KONTAKT Z NAUKĄ może być dla dziecka zachwycającym, inspirującym przeżyciem zachęcającym do dalszych poszukiwań.

Książka:
• Przybliża dziecku świat nauki
• Przedstawia treści za pomocą przystępnych wierszy
• Wzbogaca informacje sugestywnymi ilustracjami
• Pobudza wyobraźnię
• Ożywia kreatywność
• Kształtuje wrażliwość
• Wzbogaca słownictwo
• Rozwija poczucie estetyki

Kto to puka?

PIĘKNIE WYDANA seria książek dla dzieci, która prezentuje cenionych przedstawicieli ŚWIATA SZTUKI I NAUKI. Wierszowana forma w połączeniu z estetycznymi ilustracjami sprawiają, że zdobywanie wiedzy to sama przyjemność.

AWM Agencja Wydawnicza
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-818-1078-4

Liczba stron: 48

Format: 20.5x25.0cm

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...