Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ku zniszczeniu dnia. Na przekór nocy. Tom 3

Brigid Kemmerer

Ku zniszczeniu dnia. Na przekór nocy. Tom 3

37,23

 

Zwieńczenie brawurowej historii Tessy i Corricka!

Zaglądając śmierci w oczy, desperacko walczą o przetrwanie. To ich ostatnia szansa na ocalenie królestwa.

Książę Corrick nie ma wyboru. Trzymany w niewoli przez okrutnego Orena Crane’a rozpaczliwie pragnie odnaleźć Tessę. Żeby tego dokonać, będzie musiał sprzymierzyć się ze swoim największym wrogiem Lochlanem, przywódcą buntowników. Tych dwóch stworzy trudny do wyobrażenia, choć zabójczy duet, starannie planujący każdy kolejny ruch.

A na pobliskiej wyspie Tessa Cade zmaga się z bólem złamanego serca i narastającym w niej gniewem. Nie potrafiąc otrząsnąć się po utracie Corricka i nie mogąc wrócić do Kandali, nie wie, komu wierzyć. Lecz wtedy Rian – mężczyzna, do którego nie ma za grosz zaufania – składa jej ofertę: ona pomoże mu zniszczyć Orena Crane’a, a potem oboje zobaczą, co przyniesie przyszłość.

Z kolei w Kandali Harristan został zdetronizowany i jest teraz ścigany. Na przekór wszelkim podziałom panującym w jego królestwie stara się zjednoczyć buntowników, lecz wsparcie – a może nawet nieco więcej – otrzymuje w najbardziej niespodziewanych miejscach.

Czy Harristan zdoła stać się takim królem, jakiego potrzebują jego poddani? Czy Corrick i Tessa odnajdą drogę do siebie? Wraz z zagrożeniami nadchodzącymi z zewnątrz oraz rewolucyjnymi płomieniami rozpalającymi Kandalę od wewnątrz, czasu na ocalenie królestwa zostaje coraz mniej. 

Nowe Strony
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8362-440-2

Liczba stron: 585

Cena detaliczna: 55,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...