Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kulawy
7.1

(29 ocen) wspólnie z

26,99

 

Kulawy jest biografią jednego z najbardziej znanych rugbistów na wózkach – Marka Zupana. Niezwykle aktywny, żywiołowy i wysportowany osiemnastolatek w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje tetraplegikiem. W tej książce opowiada o swoim cierpieniu, walce, przetrwaniu i powrocie do sportu, choć w trochę innym wymiarze. Wartka narracja i cięty język autora pozwalają Czytelnikowi z bliska przyjrzeć się codzienności sportowców niepełnosprawnych.

Mark Zupan opowiada inspirującą historię o tym, że niezależnie od okoliczności, zawsze możemy odnaleźć w życiu sens i walczyć o swoje marzenia. To mocny tekst, prawdziwe świadectwo hartu ludzkiego ducha.

Kulawy trafi do każdego, kto w życiu upadnie i potrzebuje motywacji, aby się podnieść.

"Zastanawiałem się, co chciałbym, żeby ludzie wyciągnęli z moich doświadczeń, z jakim przesłaniem chciałbym ich zostawić. Moja nadzieja jest taka, że kiedy ludzie przeczytają tę książkę, przypomną sobie, że zawsze można powrócić do gry, nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje się przegrane. Po wypadku wydawało mi się, że moje życie jest skończone. Myliłem się. Dopiero się zaczynało. Każdy z nas stanie naprzeciw niesprzyjającym okolicznościom losu – trudnościom, cierpieniom, śmierci. Każdego to czeka, bo nasz czas na tej planecie jest ograniczony. Tragedia może być brutalnym nauczycielem, ale może też pomóc zrozumieć prawdziwe piękno, które jest większe, niż ty sam. Nawet jeśli czujesz się słaby, samotny i przytłoczony, dopóki oddychasz, cały czas pozostajesz w grze. Jeśli kulawy, jak ja, może dalej grać po tym wszystkim, przez co przeszedł, to każdy może". - Mark Zupan

Element
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-655-3208-4

Tytuł oryginalny: Gimp

Liczba stron: 288

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 54,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...