Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kulinarne wyprawy Jamiego

Jamie Oliver

Kulinarne wyprawy Jamiego

7.1

(69 ocen) wspólnie z

40,39

Przygodowa książka kucharska Jamiego Olivera

Kulinarne wyprawy Jamiego to przygodowa książka kucharska, z mnóstwem przepisów na dania, których przygotowanie sprawi ci dużo frajdy i pozwoli przenieść się na chwilę do sześciu wspaniałych krajów, które niedawno odwiedziłem. Znajdziesz tu zarówno największe przeboje tamtejszych kuchni, jak i zupełnie nowe potrawy, które stworzyłem zainspirowany moimi wyprawami. Teraz łatwo odtworzysz u siebie w domu hiszpańskie paelle, marokańskie tażiny, włoskie risotta…

Dziś czasem taniej jest polecieć na weekend za granicę niż pojechać pociągiem do jakiegoś miejsca we własnym kraju. Nie twierdzę, że trzeba to robić co chwilę, ale od czasu do czasu warto odważyć się na ucieczkę od rutyny i poznać inną kulturę. Po prostu wybierz się gdzieś i odkryj fantastyczne smaki, ludzi i miejsca, oddalone od drzwi twojego domu zaledwie o kilka godzin podróży.

Jeśli od dawna zamierzasz odwiedzić jakieś konkretne miejsce, ale ciągle jeszcze nie zarezerwowałeś biletu, radzę ci – zrób to! Wrócisz naładowany optymizmem, z głową pełną pięknych wspomnień – nie mówiąc już o pomysłach na niesamowite dania! Tymczasem pozwól, że zapoznam cię z fantastycznymi przepisami pełnymi smaków, które ostatnio odkryłem. A może nauczę cię przyrządzać potrawy, które poznałeś i polubiłeś podczas własnych wakacji, ale nie wiedziałeś, jak je przygotować?

Jamie Oliver

Wydawnictwo Insignis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-61428-84-8

Liczba stron: 360

Wydawnictwo Insignis

Format: 195x253

Cena detaliczna: 69,99 zł

Tłumaczenie: Maria Brzozowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...