Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kulisy kryzysu

Artur Dmochowski

Kulisy kryzysu

6.8

(4 oceny) wspólnie z

29,90

 

KRYZYS - to słowo, które nie schodzi z ust polityków, dziennikarzy czy przeciętnego Polaka od kilku lat. Stało się już tak „popularne”, że wiele osób przestaje traktować na serio kolejne doniesienia o spadku PKB, rosnącej inflacji, zwiększającym się zadłużeniu publicznym. Ale kryzys dopiero nabiera siły, jego skutki odczujemy w najbliższej przyszłości.

Autor – Artur Dmochowski – w rozmowach z 10 uznanymi i niezależnymi ekspertami z zakresu ekonomii, stara się ustalić, co jest przyczyną postępującej recesji, poznać opinie rozmówców na temat współczesnej polityki gospodarczej Polski i UE, a przede wszystkim znaleźć rozwiązania, które pomogą złagodzić, a niekiedy uchronić się przed skutkami kryzysu zarówno w skali globalnej, jak w przypadku indywidualnego obywatela.

Wywiadów udzielili:
Marian Szołucha, Paweł Szałamacha, Cezary Mech, Tomasz Teluk, Janusz Szewczak, Krzysztof Rybińki, Przemysław Wipler, Andrzej Sadowski, Jerzy Żyrzyński. Ryszard Bugaj.

Książka przynosi m.in. odpowiedzi na pytania:
- dlaczego prywatyzacja niekoniecznie jest receptą na oddłużenie państwa?
- czym jest i czy w Polsce mamy do czynienia z bankokracją?
- jak innowacyjna jest nasza gospodarka?
- czy eurostrefa przetrwa, a może powstanie nord-euro?
- jak podatek bankowy, reformy systemu ochrony zdrowia i polska przedsiębiorczość mogą pomóc w walce z kryzysem?
- dlaczego polityka społeczna jest tak istotna w rozwoju gospodarczym?

Książka dla wszystkich, którzy poszukują niezależnych opinii, interesują się współczesną polityką gospodarczą i jej przyszłością oraz poszukają faktów, a nie kolejnych sensacji.

Słowa i Myśli
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-635-6600-5

Liczba stron: 242

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...