Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kultura Osobowość Polityka Księga dedykowana Profesor Aleksandrze Jasińskiej-Kani

Chmielewski Piotr (red)

Kultura Osobowość Polityka Księga dedykowana Profesor Aleksandrze Jasińskiej-Kani

32,31

 

Książka jest darem przyjaciół i współpracowników Profesor Aleksandry Jasińskiej-Kani z okazji Jej jubileuszu. Autorzy podjęli kluczowe zagadnienia współczesnych nauk społecznych, starając się w szczególności wyjaśnić zjawiska i procesy zachodzące w społeczeństwach przechodzących transformację ustrojową. Analiza prowadzona jest na różnych poziomach: jednostek, grup etnicznych, grup wyznaniowych, klas, wspólnot politycznych i całych społeczeństw. Książka daje dobry obraz społeczeństwa polskiego ostatnich dziesięcioleci w prawie wszystkich wymiarach jego funkcjonowania. Autorzy tomu: Wil Arts, Zygmunt Bauman, Michael Bernhard, Piotr Chmielewski, Samuel J. Eldersveld, Jarosław Frąckowiak, Nikolai Genov, Loek Halman, Władimir A. Jadow, Joanna Konieczna, Andrzej Korboński, Melvin L. Kohn, Tadeusz Krauze, Marek M. Kurowski, Gero Lenhardt, Aleksandra Lompart, Sławomir Łodziński, Wojciech Modzelewski, Witold Morawski, Darek Niklas, Jan Poleszczuk, Jacek Raciborski, Janusz Reykowski, Steen Sauerberg, Renata Siemieńska, Krystyna Skarżyńska, Kazimierz Słomczyński, Władimir M. Sokołow, Marek Tabin, Włodzimierz Wesołowski, Jerzy J. Wiatr, Katarzyna M. Wilk. Teksty autorów zagranicznych opublikowane są w języku angielskim.

Scholar
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 8388495917

Liczba stron: 532

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 44,10 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...