Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kundalini. Przebudzenie energii wewnętrznej

Mariusz Włoczysiak

Kundalini. Przebudzenie energii wewnętrznej

12,07

 

Ta energia ma swoje źródło w ośrodku, który na-zywa się kunda (zbiornik wody), a samą energię nazywa się kundalini. Nie jest ona niczym tajemnym ani mistycznym, to po prostu nasza energia życiowa, uśpiona i czekająca na przebudzenie. Energia to pewna moc, jaką mamy do dyspozycji. Dzięki energii możemy działać, tworzyć, wypoczywać i żyć – bez energii nawet wypoczynek nie jest możliwy.
Każda energia wymaga znajomości pewnych zasad, jak można się nią bezpiecznie posługiwać. Ich nieznajomość prowadzi do zjawisk takich, jak nadużycie władzy, manipulacje czy działanie na szkodę innych ludzi. Podobnie jest z energią wewnętrzną naszej świadomości. Jej otwarciu musi towarzyszyć poznanie reguł jej używania. Człowiek świadomy to nie tylko ktoś, kto zdaje sobie sprawę z wielu zjawisk, ale także ktoś taki, kto przyjmuje odpowiedzialność za to, co robi ze swoim życiem i jak wpływa na życie innych ludzi.
Rozbudzona energia sprawi, że zaczniesz żyć inaczej, zmieni się hierarchia Twoich wartości. Trudno to nawet nazwać zmianą, gdyż wcześniej nie miałeś hierarchii wartości, raczej przyjmowałeś ją od swojego otoczenia. Dopiero przebudzona świadomość, kwestionująca wszystko „pewne”, „bezpieczne” i „gwarantowane”, może tworzyć swoją hierarchię wartości.
Narodzi się w Tobie nowe życie: zaczniesz patrzeć na świat ze świeżością, jakiej wcześniej nie znałeś. Każdy dzień będzie intrygujący, nowy, żywy, wreszcie będziesz mieć poczucie, że warto żyć i warto doświadczać różnych rzeczy w życiu, nie tylko tkwić w jednym, niezmiennym działaniu, rutynowo powtarzanym co dzień, od urlopu do urlopu.

Kos
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-89375-62-9

Liczba stron: 52

Cena detaliczna: 22,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...