Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kunegunda Siwiec Mistyczka miłosierdzia

Anna Matusiak

Kunegunda Siwiec Mistyczka miłosierdzia

13,90

 

Urodzona w beskidzkiej Stryszawie służebnica Boża Kunegunda Siwiec była świecką karmelitanką i mistyczką. Jako ludowa katechetka przygotowywała babiogórskich górali do przyjęcia sakramentów, a przykład jej świętego, wypełnionego cierpieniem i służbą bliźnim życia stał się dla nich wzorem pokornego zawierzenia Chrystusowi. Do dziś mieszkańcy Beskidu Makowskiego otaczają „Kundusię” kultem i wraz z całą rodziną karmelitańską modlą się o jej szybką beatyfikację.

Modlitwom swej krajanki stryszawianie przypisują ocalenie przed wywózką do obozu koncentracyjnego w czasie II wojny światowej, a jej orędownictwo wciąż uważają za niezwykle skuteczne. Mistyczne wizje Kundusi, spisane przez ks. Bronisława Bartkowskiego, zostały opublikowane za zgodą kard. Stanisława Dziwisza i stanowią dziś nie tylko przejmującą lekturę duchową, lecz także świadectwo wiary służebnicy Bożej, której proces beatyfikacyjny został oficjalnie potwierdzony przez watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych.

W książce oprócz biografii Kunegundy Siwiec znalazły się piękne modlitwy inspirowane jej wizjami, a także jej duchowej mistrzyni – św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Anna Matusiak jest autorką i redaktorką wielu książek o wierze i modlitwie, wśród których są m.in.: Aniołowie w życiu świętych, Święty Jan Paweł II. Świadectwa, przepowiednie, znaki, Księga miłosierdzia. Świadkowie, duchowość, modlitwy czy Cuda fatimskie.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2858-1

Liczba stron: 72

Format: 13.5x19.5cm

Cena detaliczna: 13,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...