Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kwiatki Jana XXIII

Wilk Michał

Kwiatki Jana XXIII

9.3

(3 oceny) wspólnie z

16,90

 

Pełne humoru historie z życia dobrego papieża Jana Św. Jan XXIII zapisał się w historii papiestwa jako ten, który zainicjował odnowę Kościoła, zwołując Sobór Watykański II. Ale istotne zmiany w Kościele przyniósł także, daleki od sztywnej oficjalności, sposób sprawowania przez niego urzędu biskupa Rzymu. Jan Uśmiechnięty, jak go powszechnie nazywano, odznaczał się dużym poczuciem humoru i pogodą ducha. Zebrane w tej książce anegdoty i zabawne historie z jego życia nie tylko bawią, ale przede wszystkim dają nam wgląd w niezwykłą duchowość tego następcy św. Piotra, która wywarła niezatarte piętno na całym Kościele. Czytając je, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Ojciec Święty Franciszek bardzo przypomina tego swojego poprzednika. Być może dlatego właśnie on podjął decyzję o kanonizacji Jana XXIII.
Niedawno wyświęcony biskup zwierzył się Janowi XXIII ze swych kłopotów z zasypianiem, a to z powodu obciążeń związanych z nowym odpowiedzialnym stanowiskiem. – Mnie się zdarzało to samo podczas pierwszych tygodni pontyfikatu – dzieli się wrażeniami Ojciec Święty. – Lecz pewnego razu zjawił się mój anioł stróż i powiedział: Nie traktuj siebie tak poważnie. Od tamtej pory znów mogłem spokojnie zasypiać.
(fragment książki)

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2626-6

Liczba stron: 104

Format: 120x180mm

Cena detaliczna: 16,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...