Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kwiatki Świętego Franciszka

Św. Franciszek z Asyżu

Kwiatki Świętego Franciszka

6.8

(5 ocen) wspólnie z

14,90

 

"I tym razem święty Franciszek okazał się wymagający i poprosił go jeszcze:
– Bracie wilku, tak jak za bramą mnie, tak teraz przed całym ludem zechciej przypieczętować nasz pakt swoją łapą, co będzie świadectwem szczerości i gwarancją moich gwarancji.
Wtedy wilk podał łapę świętemu Franciszkowi.
Wielka radość zapanowała w całym mieście z tego powodu. Z powodu pokoju z wilkiem, nowości przeżywanego cudu i wdzięczności dla świętego Franciszka. Ludzie wznosili oczy ku niebu i błogosławili Boga, krzyczeli o chwale świętego, który w tak cudowny sposób uwolnił ich od kłów okrutnej bestii."

Święty Franciszek z Asyżu (1181–1226), syn bogatego włoskiego kupca, był wędrownym kaznodzieją i założycielem zakonu franciszkanów. Zwany Biedaczyną z Asyżu żył w ubóstwie i dawał innym przykład pokory, czystości oraz miłości do ludzi i natury. Zgromadził przy sobie wielu zwolenników, którzy tak jak on naśladowali Chrystusa, głosząc kazania, pomagając biednymi opiekując się chorymi. Czyny i cuda świętego Franciszka spisał po łacinie brat Ugolino w latach 1327–1340. Następnie anonimowy pisarz toskański
przetłumaczył ten zbiór 53 opowiadań na język włoski i tak powstały Kwiatki świętego Franciszka – niezwykła książka pełna miłości i poezji, bogata w walory duchowe i literackie.

Lektura dla klasy I gimnazjum i klasy I szkoły średniej.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1079-5

Tytuł oryginalny: I fioretti di San Francesco

Liczba stron: 126

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 14,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...