Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lady Jane Niewinna zdrajczyni

Alison Weir

Lady Jane Niewinna zdrajczyni

7.6

(141 ocen) wspólnie z

39,99

 

Lady Jane Grey urodziła się w skrajnie niebezpiecznych czasach. Córka intryganckiego ojca i bezwzględnej matki, traktujących ją jak pionek w dynastycznej rozgrywce o najwyższą władzę, przeżyła swoje życie pod presją politycznych machinacji i niszczycielskiego fanatyzmu religijnego. Zadziwiająca, lecz nade wszystko tragiczna historia Jane rozegrała się w przełomowym okresie dziejów Anglii. Jako wnuczka siostry Henryka VIII oraz kuzynka Edwarda VI, Marii I i Elżbiety I, Jane dorastała w świadomości, że nigdy nie zdoła zrzucić okowów przeznaczenia. Swoją uczciwością, inteligencją i siłą charakteru ujmuje czytelnika i wzywa go do wędrówki jej śladem poprzez gwałtowne zawirowania w kręgach władzy politycznej na dworze Tudorów aż po jej dziewięciodniowe panowanie zakończone tragicznym finałem.

Alison Weir używa swoich niezrównanych umiejętności pisarskich, by ożywić tak wiele osobliwych charakterów. Obok lady Jane, z niesłychaną starannością odmalowuje bezduszność rodziców bohaterki, dobroć oddanej piastunki, czar królowej Katarzyny Parr, ambicje kuzynki – królowej Marii I – która nie cofnie się przed niczym w drodze do zdobycia tronu, oraz protestanckie inklinacje przyszłej królowej Elżbiety I. W mistrzowski sposób kreśli portret frapującej młodej kobiety, której krótkie życie, kilkudniowe panowanie i tragiczny koniec uczyniły z niej niezwykłą legendę epoki Tudorów.

Astra
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-899-8163-9

Liczba stron: 392

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...