Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lanzarote. Pascal Lajt

Lanzarote. Pascal Lajt

19,38

 

Lanzarote

Wulkany, winobrania i podwodny świat

- Czy Lanzarote można objechać rowerem?

- Jak robi się mousse do gofio?

- Kim byli Guanczowie?

- Po co na wyspie hoduje się opuncje?

Podczas podróży z Pascalem zawitasz w najmniej znane zakątki Lanzarote!

Wiele osób twierdzi, że leżąca w dolinie Haría to najpiękniejsza miejscowość na Lanzarote. Niskie białe domki ozdobione kaskadami fioletowych bugenwilli i czerwonymi drzewkami poinsecji, otoczone bez mała tysiącem palm (podobno według dawnego zwyczaju sadzono jedną palmę z okazji narodzin córki i dwie z okazji narodzin syna), wyglądają jak akwarela. Haría szczególnie pięknie się prezentuje z odległego o 4 km na południe Mirador de Haría.

Agnieszka Czech-Danielska

autorka bloga @fuerte.manana

Winnym szlakiem przez La Gerię

Teren po obu stronach drogi łączącej Mozagę i Uge jest usiany wyżłobionymi w czarnym wulkanicznym podłożu dołkami, w których rosną pojedyncze krzaczki winorośli. Ze zbieranych tu owoców powstają ponad 2 miliony litrów wina rocznie. W La Gerii działa kilka winnic – większość z nich prowadzi własne sklepy, a także oferuje degustacje połączone ze zwiedzaniem

Pascal
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-8317-312-2

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...