Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Laptop również dla seniora

Gaweł Arkadiusz, Stych Paweł

Laptop również dla seniora

45,87

 

Książka dedykowana jest wszystkim chcącym w pełni poznać i wykorzystać możliwości współczesnych komputerów, przede wszystkim przenośnych zwanych Laptopami, ale i tych stacjonarnych. Adresowana jest każdemu kto przez jakiś czas się tym nie interesował, w tym również dla każdego seniora. Komputery stacjonarne już od dawna goszczą w naszych domach, a obecnie coraz mocniej są wypierane przez komputery przenośne, które wiele czynności wykonują bezprzewodowo. Jednak bardzo często w minimalnym stopniu wykorzystujemy współczesne narzędzia i oprogramowanie, ograniczając się do podstawowych czynności. Czasami nie znamy znaczenia wszystkich klawiszy umieszczonych na obudowie jak i specyficznej klawiatury urządzenia przenośnego. Mamy kłopoty z tuchpad-em, ekranem dotykowym, albo po prostu nie potrafimy zgrać zdjęć zapisanych na karcie SD naszego aparatu fotograficznego. Często jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do starego systemu zainstalowanego w poprzednim komputerze i potrzebujemy kilku wskazówek jak przyzwyczaić się do nowego wyglądu i nieco innej filozofii pracy. Sporo uwagi zostało poświęcone opisaniu podstawowych technik podłączenia komputera do sieci, obsługi współczesnych przeglądarek internetowych, a także pobieraniu i instalowaniu oprogramowania z Internetu. Autorzy książki odnieśli się zarówno do obsługi komputerów stacjonarnych jak i laptopów z zainstalowanym Windowsem 10 oraz podstawowych narzędzi i programów wbudowanych we współczesny system operacyjny. Treść tej publikacji pisana jest bardzo przystępnym językiem, co pozwala nie tylko na łatwe przyswajanie wiedzy, ale przysłowiowo potrafi „wciągnąć” czytelnika.

Itstart
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-656-4514-2

Liczba stron: 348

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...