Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Las. Świątynia życia wyd. 2024

Las. Świątynia życia wyd. 2024

54,83

 

„Las – świątynia życia” to album dla wszystkich kochających leśną przyrodę. Opowiada o życiu lasu zdjęciami wykonanymi przez leśników. W swej pracy wykorzystują oni znajomość zasad, które rządzą życiem lasu. Codziennie patrzą, jak las zmienia się wraz z porami roku i upływem lat. Na fotografiach utrwalają sytuacje i widoki wyjątkowe, zazwyczaj dostępne tylko nielicznym. Możemy więc podziwiać tajemnicze i ukryte sceny z życia lasu, jak na przykład kąpiel stada łań w śródleśnym jeziorku czy walka żurawia z bielikiem. Możemy zobaczyć grozę leśnego pożaru czy magiczny moment wylęgania się ważki.

Przez leśne ostępy prowadzi nas leśnik naukowiec – Marek Sławski, który wybrał najlepsze zdjęcia, pogrupował je i opisał. Dzięki temu nie tylko podziwiamy leśną przyrodę, ale także wzbogacamy naszą wiedzę o niej, zyskujemy świadomość bogactwa, różnorodności i skomplikowanych zależności wśród leśnych organizmów. W lesie dzieje się całe życie przyrody. 

Album ten jest owocem wiedzy i wrażliwości leśników, którzy troszczą się o las – nasze wspólne dziedzictwo. Wyjątkowe ujęcia, piękne widoki leśne czy spoglądające na nas oczy dzikiego zwierzęcia wprawiają nas w zachwyt. Ten zachwyt, czasem pomieszany z odrobiną strachu, szacunku i onieśmielenia, ludzie przeżywają od wieków.

Multico
Oprawa twarda

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-7763-727-2

Liczba stron: 240

Cena detaliczna: 99,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...