Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lato misia Kazimierza czyli kronika wypadków wakacyjnych

Paulina Wilk

Lato misia Kazimierza czyli kronika wypadków wakacyjnych

8.0

(7 ocen) wspólnie z

39,00

 

Druga część książkowej serii o misiu Kazimierzu, pluszowym indywidualiście, który uciekł
z wielkiego sklepu, by przeżyć przygody, spotkać przyjaciół i przekonać się, czy można być niezwyczajnym. Miś wyrusza na pierwsze wakacje, odkrywa świat podwórkowych zabaw i smak rywalizacji.
Napisana prostym i pięknym językiem, dowcipna, a zarazem wzruszająca historia letnich przygód niewielkiego, rezolutnego misia. Kazimierz jedzie na pierwsze samodzielne wakacje, poznaje nowych kumpli, z którymi przeżywa niezwykłe zdarzenia: bierze udział w turnieju piłkarskim, odkrywa zakopany skarb, poznaje tajemnicę nieczynnego teatru i zostaje wokalistą.
„Lato misia Kazimierza” to stworzona z myślą o dzieciach i ich opiekunach opowieść
o dojrzewaniu z dala od domu, usamodzielnianiu się, zawieraniu przyjaźni oraz wakacjach będących czasem niecodziennych zdarzeń. Czterej bohaterowie: wrażliwy i odważny Kazimierz, gruby i silny miś Tadeusz, nieporadny malutki Bolek z nieodłączną pieluchą oraz wysportowany i pewny siebie Czarny tworzą grupę barwnych i różnorodnych bohaterów, w których każde dziecko dostrzeże coś z samego siebie.
To wspólna wakacyjna lektura dla dzieci i dorosłych, wciągająca i zabawna książka pozwalająca też przeżyć wakacyjne rozstanie, poradzić sobie z tęsknotą i dostrzec zalety spędzania czasu z dala od najbliższych.
Pierwsza część przygód spotkała się ze znakomitym przyjęciem krytyków i czytelników, otrzymała rekomendacje mediów opiniotwórczych i dziecięcych, a także psychologów dziecięcych.

„Lato misia Kazimierza” to kontynuacja serii. W pierwszej części - „Przygodach misia Kazimierza” (premiera – listopad 2012, Wilk&Król) miś uciekł ze sklepu, gdzie leżał w koszu pełnym identycznych zabawek. Postanowił odkryć swą wyjątkowość. Trafił do domu Ani – samotnej, zapracowanej dziewczyny, która stała się jego opiekunką i przyjaciółką. Wspólnie uczyli się zaufania, wzajemności i szanowania swoich uczuć. Domowe przygody Kazimierza wprowadziły małych czytelników w świat uczuć i uczyły czerpania radości z codziennych chwil. Były też nauką dostrzegania magii w zwykłych przedmiotach. W wyobraźni misia umywalka stawała się okrętem, a guziki – statkiem kosmicznym.
W przygotowaniu trzecia część serii – „Podróże misia Kazimierza”, w których bohater odwiedzi bliskie i dalekie miasta oraz kraje, przybliżając dzieciom inne kultury. Premiera planowana – 2014.

Serię o misiu Kazimierzu napisała Paulina Wilk, autorka głośnych reportażowych „Lalek w ogniu. Opowieści z Indii” (nagroda Bursztynowego Motyla oraz nominacja do Nike 2012, 70 tys. sprzedanych egzemplarzy), publicystka i dziennikarka, związana m.in. z „Rzeczpospolitą”, „Tygodnikiem Powszechnym”, Polskim Radiem i magazynem „Kontynenty”.

Wilk&Król
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-935-8372-0

Liczba stron: 140

Format: 16.1x19.7

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...