Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lato w Pensjonacie pod Bukami
7.1

(394 ocen) wspólnie z

44,90

 

Czy istnieje cudowna moc, która ściąga zagubione dusze do jednego miejsca? Odrestaurowany bieszczadzki „Pensjonat pod Bukami” przyciąga osoby, które potrzebują wsparcia, szukają swojej drogi życiowej, czekają na swój czas, swoje szczęście. Miejsce to daje im ukojenie, pomaga uwierzyć w nowy, dobry początek.

Pensjonat prowadzony jest przez Panią Różę, starszą, atrakcyjną kobietę, która jak co roku przyjmuje młode małżeństwa, skłócone siostry, samotne osoby i dawnych kochanków.

Także w tym roku do pensjonatu przyjeżdżają osoby, które pogubiły się w życiu. Każdy pokój ozdobiony jest cytatem z wierszy Stachury lub z piosenek Starego Dobrego Małżeństwa. Odczytane fragmenty wpłyną na późniejszego mieszkańca danego pokoju. Czy to magia?

Czy teksty te pozwolą bohaterom obrać nowy kierunek działań? Czy tak powinna działać poezja, że pozwala zatrzymać się w miejscu i pomyśleć? Tego lata, jak zwykle, Pani Róża czeka by przyjąć gości, obserwować ich nowe początki i uczestniczyć w tworzeniu pięknych, nowych wspomnień

Filia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-5685-4

Liczba stron: 520

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

”Gra w Kolory” z Marzeną Rogalską

Wywiad z Dorotą Gąsiorowską

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...