Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Leczenie onkologiczne w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Leczenie onkologiczne w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

139,90

 

Podręcznik Lin Hongsheng przedstawia model leczenia chorób nowotworowych, w którym tradycyjna medycyna chińska zintegrowana z medycyną zachodnią pozwala uzyskać najlepsze możliwe rezultaty i korzyści dla pacjenta. Autorka omawia, jak zająć się pacjentem w czasie chemioterapii, radioterapii, terapii hormonalnej lub immunologicznej terapii celowanej, jak zwiększać ich skuteczność i łagodzić towarzyszące dolegliwości. Pokazuje również, jak na podstawie diagnozy różnicowej leczyć pacjenta we wszystkich stadiach choroby nowotworowej za pomocą wyłącznie tradycyjnej medycyny chińskiej. Wskazuje, jak zastosować klasyczne formuły ziołowe i współczesne ziołowe leki patentowe. 

* * *

Dzięki swemu ogromnemu doświadczeniu Tradycyjna medycyna chińska (TMCh) ma znaczące sukcesy w leczeniu nowotworów i niwelowaniu negatywnych skutków chemio- i radioterapii. Od wielu lat potwierdzają to liczne badania naukowe prowadzone według metodologii Evidence-Based Medicine – począwszy od studiów przypadków, aż po systematyczne przeglądy oparte na tysiącach analiz klinicznych i setkach zebranych prac naukowych. Medycyna chińska w onkologii ma własne protokoły leczenia zgodne z diagnostyką TMCh i z opartym na niej różnicowaniem syndromów. Praktyka kliniczna i badania potwierdzają dobre rezultaty leczenia dobranymi dla każdego pacjenta recepturami ziołowymi i formułami patentowymi oraz akupunkturą. 
Doktor Lin Hongshen skupia się głównie na leczeniu nowotworów ziołami. Jest jednym z najwybitniejszych chińskich specjalistów onkologów TMCh i ma wielkie zasługi w rozwijaniu onkologicznej medycyny integracyjnej, łączącej najlepsze osiągnięcia medycyny chińskiej i zachodniej.
Książka Leczenie onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to unikalna i niezwykle cenna pozycja w języku polskim. Doktor Lin przedstawia chińskie: terapie, metody leczenia objawów nowotworu i powikłań oraz aktualne badania dotyczące onkologii, a następnie opisuje dziewięć najczęściej występujących nowotworów. Liczne tabele i ryciny,  wykaz i opis powszechnie stosowanych ziół i chińskich leków patentowych oraz szeroka bibliografia do każdego z rozdziałów  czynią tę książkę podstawowym podręcznikiem onkologii w medycynie chińskiej.
dr Marek Kalmus
honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej,
wiceprezydent World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies, 
dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia 

 

Galaktyka
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7579-922-4

Liczba stron: 208

Cena detaliczna: 139,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...