Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Legandy krakowskie wersja niemiecka

Anna Majorczyk

Legandy krakowskie wersja niemiecka

17,48

 

 Dlaczego jedna z wież kościoła Mariackiego jest niższa?

Kto straszy w lochach pałacu Krzysztofory

Co niezwykłego kryje się w salwatorskim kościółku?

Czyje rękawy dały początek podgórskiej rękawc?


Na te i wiele innych pytań odpowie niniejsza książka.

 

Weź ją na spacer po Krakie, nasze legendy to barwnie opowiedziane dzieje miejsc i obyczajów, poprzedzone krótkim historycznym wstępem, a do tego praktyczne mapki. Odwiedź z nimi nie tylko okolice Rynku i Kazimierz, ale także odleglejsze Podgórze i Zwierzyniec.
I poczuj magię miasta…

Warum ist einer der Türme der Marienkirche niedriger? Wer spukt in den Verliesen des Palais Krzysztofory? Welche Eigentümlichkeit birgt das Salvator-Kirchlein? Was haben Rockärmel mit einem traditionellen Volksfest zu tun? Auf diese und andere Fragen gibt dieses Buch eine Antwort. Nimm es mit auf einen Spaziergang durch Krakau – unsere Legenden sind farbenfrohe Schilderungen der Geschichte von Orten, Sitten und Gebräuchen mit kurzen historischen Einführungen und praktischen Stadtplänen. Sie führen nicht nur durch die Umgebung des Hauptmarkts und den Stadtteil Kazimierz, sondern auch in die etwas entfernteren Viertel Podgórze und Zwierzyniec. Lass dich von der Magie der Stadt gefangen nehmen…

wersja niemieckojęzyczna

Bona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-628-3632-1

Liczba stron: 64

Format: 12.0x21.0cm

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...