Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Legenda o Kluskowej Bramie The legend of the Dumpling Gate Die legende vom Klosstor

Bogusław Michalec

Legenda o Kluskowej Bramie The legend of the Dumpling Gate Die legende vom Klosstor

12,99

 

Różne są na świecie bramy. Jedne do miast prowadzą, inne ulice w grodach otwierają. Często brama przekazuje gościom sygnał, że oto w nowe miejsce przyjeżdżają, gdzie do praw miejscowych stosować się trzeba i nakazy włodarzy tutejszych spełniać. Jedne bramy wieńczą figury świętych, na innych znajdziecie rzeźby zwierząt - każdy artysta jakoś dzieło swe chce spośród innych wyróżnić...

Learning about Polish Legends can now be done in three languages... ALL AT ONCE! This beautiful series of richly-illustrated books brings Polish Legends to speakers of English, Polish, and German. Each book contains one legend in all three languages, and a detailed drawing every other page. This particular book recounts "The Legend of the Dumpling Gate."

Wydawnictwo Astra
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-899-8140-0

Liczba stron: 20

Format: 22.0x21.0cm

Cena detaliczna: 12,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...