Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Legenda zabójcy smoków Dodatek do Smoczej Straży

Brandon Mull

Legenda zabójcy smoków Dodatek do Smoczej Straży

7.7

(64 ocen) wspólnie z

33,30

 

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru.

Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat w Baśnioborze. Zanim satyrowie i wróżki zaczęli baraszkować w Nowym Świecie ? zanim zebrała się Smocza Straż, aby stawić czoło smokom ? w odległym królestwie nieoczekiwany bohater rozpoczął niezwykłą misję. Oto ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.

W pradawnych czasach smoki śmiertelnie zagrażały reszcie magicznego świata. Podczas smoczej wojny grupa specjalnie wyszkolonych zabójców smoków zwarła szyki, aby wspólnie stawić czoło napaści. Nazwali się Smoczą Strażą i zdołali zamknąć większość smoków w azylach. Legenda Zabójcy Smoków to ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków, który stanął do walki. Jak mówi podanie, potężne potwory terroryzowały królestwo Selony ze wszystkich stron. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii ? groźnego yeti, bezlitosnego wampira, ohydnej gorgony i zabójczego feniksa ? odpowiedział niespodziewany bohater imieniem Konrad, syn szewca. Największym zagrożeniem dla Selony okazał się jednak Smok, a zmierzenie się z tak straszliwym przeciwnikiem wymagało od Konrada pełni sprytu i doświadczenia.

Legenda Zabójcy Smoków zawiera niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony i piękne kolorowe ilustracje. Wielbiciele fantasy pokochają tę historię o odwadze, przeznaczeniu i magii.

Wilga
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-280-9358-4

Tytuł oryginalny: Legend of the Dragon Slayer. The origin story of Dragonwatch

Liczba stron: 96

Format: 21.0x28.5cm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...