Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Legnica i Sokółka w historii cudów eucharystycznych

Górny Grzegorz

Legnica i Sokółka w historii cudów eucharystycznych

5.3

(3 oceny) wspólnie z

19,90

 

Wielce znamienny jest fakt, że dwa ostatnie uznane przez Kościół cuda eucharystyczne na świecie miały miejsce - i to w krótkim odstępie czasu - właśnie w Polsce. Jeżeli są to znaki z Nieba, które powinniśmy właściwie odczytać, to co one dziś nam mówią?
Grzegorz Górny

„Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka."
Fragment komunikatu biskupa legnickiego
Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 10 kwietnia 2016 r.

„To, co wydarzyło się w Sokółce, wiążemy z wiarą. Ma o­na być tak mocna, by to, co niemożliwe, stawało się możliwe. «Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego» (Łk 1,37). Chociaż przeto wszędzie tam, gdzie sprawowana jest Najświętsza Ofiara, dokonuje się cud eucharystyczny, to jednak w Sokółce został o­n zdwojony. Cud wiary został umocniony cudem empirycznym. W Sokółce rodzi się na nowo nadzieja dla świata. Bo Bóg jest wśród swego ludu."
Fragment homilii arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, metropolity
białostockiego, wygłoszonej w Sokółce 2 października 2011 r.

„Kościół jest bardzo ostrożny w tego typu orzeczeniach, dlatego po sprawdzeniu, przemodleniu, po ponad dwóch latach od zdarzenia potwierdzono to wyjątkowe wydarzenie eucharystyczne."
Ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii Św. Jacka w Legnicy

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-755-7163-9

Liczba stron: 112

Format: 12.0x19.0cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...