Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lekarstwo na krowę i inne opowiadania

Agnieszka Gadzińska

Lekarstwo na krowę i inne opowiadania

7.1

(14 ocen) wspólnie z

16,84

 

Lusia chodzi jeszcze do przedszkola, lubi się bawić klockami Lego, a od swojej starszej, nastoletniej już, siostry oczekuje opieki w postaci kanapek i zapięcia guzików po wyjściu z łazienki. Tymczasem Pola nie robi nic oprócz kwaśnych min (i malowania paznokci). Takie zachowanie nastolatki zmusza Lusię do ostateczności, w wybuchu gniewu nazywa starszą siostrę krową! Niby nic, prawda? Ale co jeśli Pola faktycznie zamienia się w krowę z wytuszowanymi rzęsami i pomalowanymi na różowo kopytami? I co gorsza żadna pani w aptece nie słyszała o leku na odkrowienie!
Agnieszka Gadzińska proponuje nowe lekarstwo na krowę. Pamiętajcie tylko: przed użyciem zapoznajcie się z treścią notki zawartej na książce bądź skonsultujcie się z autorem lub wydawcą.
Lektura grozi głośnymi wybuchami śmiechu!
Książka zawiera trzy przezabawne opowiadania Agnieszki Gadzińskiej, autorki bestsellerowej serii o Sklocie. Humorystyczny walor opowiadań doskonale podkreślają kolorowe, oryginalne ilustracje Artura Gulewicza.

Skrzat
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-791-5274-2

Liczba stron: 80

Format: 20.5x27.6

Cena detaliczna: 23,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...