Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lekcje biznesu przy rodzinnym stole

Fox Jeffrey J.

Lekcje biznesu przy rodzinnym stole

39,00

 

Ciekawe, że uderzająca liczba właścicieli znanych firm, przedsiębiorców, ludzi kreatywnych, zawodowych sportowców oraz CEO wielkich spółek wychowała się jako dzieci samotnych rodziców, przeważnie samotnych matek. Żeby dojść na szczyt, kombinuj tak jak to robią samotne matki. Z drobiazgową starannością zarządzaj swoim czasem. Miej listę rzeczy do zrobienia. Bądź zorganizowany. Bądź wytrwały. Zrób codziennie jak najwięcej. Planuj. Bądź na czas. Bądź zdrowy. Nie narzekaj. Bądź jak mama: choćby nie wiem jak bolało, nie narzekaj. Jak to ujął jeden z tych na szczycie: „Przez wszystkie te lata, a było ich ponad czterdzieści, kiedy moja mama była samotną matką, pomimo biedy, kłopotów z alimentami i przytłaczających problemów nigdy, przenigdy nie narzekała. Ani razu”.




I dbaj o swoje maniery! Brak odpowiednich manier przy stole świadczy o egoizmie i lekceważeniu innych. Z powodu kiepskich manier przy stole niczego nie załatwimy. Dlatego zachowywanie się przy stole niczym prosiak należy do najcięższych przestępstw towarzyskich. Podobna zasada dotyczy jedzenia w pojedynkę. Okazujmy sobie samemu taki szacunek, jaki okazujemy innym. Przyszłemu sukcesowi wyraźnie sprzyja też praca w wieku szkolnym w charakterze roznosiciela gazet czy mleka, aktywne członkostwo w drużynach skautów, gra w zespole muzycznym i podobne zajęcia.




Historie z życia wybitnych przedsiębiorców zgromadzone w tej książce, w postaci zwięzłych zasad, pomogą każdemu zrozumieć, jakie doświadczenia życiowe kształtują charaktery tych, którzy na końcu zostają zwycięzcami. Bardzo polecamy tę książkę wszystkim rodzicom, którzy pragną dać swym dzieciom dobry życiowy start.

Vocatio
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-749-2038-4

Liczba stron: 176

Format: 130x190mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...