Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

LEONARDO MALARSTWO NOWE SPOJRZENIE  TW

LEONARDO MALARSTWO NOWE SPOJRZENIE TW

9.0

(1 ocena) wspólnie z

54,83

 

Leonardo. Malarstwo: nowe spojrzenie



Alessandro Vezzosi




Jeśli jesteś koneserem malarstwa i szczególnie bliski jest Ci dorobek europejskiego renesansu, przeczytaj książkę o twórczości największego geniusza tamtych czasów - "Leonardo. Malarstwo: nowe spojrzenie". Pozwól, aby Alessandro Vezzosi, autor tego dzieła, przybliżył Ci twórczość artysty, który przez kolejne lata inspirował artystów pędzla.

Leonardo da Vinci to osobowość wszechstronna - malarz, rzeźbiarz, uczony i wynalazca. W książce "Leonardo. Malarstwo: nowe spojrzenie" autor skupia się jednak wyłącznie na płótnach mistrza. Poddaje je dogłębnej analizie i próbuje dociec, które z nich są autentycznymi dziełami pędzla Leonarda, a ile z nich zostało mu niesłusznie przypisanych. Aby wyjaśnić zagadki autorstwa prac, co do których istnieją uzasadnione wątpliwości, autor książki sięga do ekspertyz bazujących na nowoczesnych metodach badawczych, m.in. technikach cyfrowych czy analizie śladów biologicznych.




O autorze

Alessandro Vezzosi jest pochodzącym z Italii krytykiem sztuki, założycielem Museo Ideale di Leonardo da Vinci oraz Archivio Leonardisimi. Uchodzi za pasjonata i znawcę dorobku artystycznego Leonarda da Vinci oraz włoskiej cywilizacji i kultury doby odrodzenia. Jego publikacje były przekładane na kilkanaście języków świata. Autor jest kuratorem licznych wystaw sztuki XV i XVI stulecia oraz uczestnikiem i współorganizatorem wielu konferencji poświęconych drodze twórczej autora Mony Lisy.

Jedność
Oprawa twarda

Liczba stron: 320

Jedność

Format: 25.0x35.0cm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Rok wydania: 2019

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...