Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lepszy świat

Marcus Sakey

Lepszy świat

7.3

(143 ocen) wspólnie z

34,90

 

Drugi tom serii polecanej przez Gillian Flynn.
Trzyma czytelnika za gardło do ostatniej sekundy nieuchronnego, niewyobrażalnego przeznaczenia, by zaraz potem wciągać go jeszcze bardziej… - „Publishers Weekly”
Obdarzeni zmienili wszystko.
Od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku jeden procent populacji rodzi się z uzdolnieniami, o których inni mogą tylko marzyć. Od trzydziestu lat świat zmaga się z nasilającym się podziałem pomiędzy tymi wyjątkowymi… a pozostałymi.
Siatka terrorystyczna dowodzona przez obdarzonych sparaliżowała trzy miasta. Półki supermarketów świecą pustkami. Nikt nie odbiera telefonów alarmowych. Fanatycy palą ludzi żywcem.
Nick Cooper zawsze walczył o lepszy świat dla swoich dzieci. Teraz, jako obdarzony i doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych, jest przeciwko wszystkiemu, co reprezentują sobą terroryści. Jednak gdy Ameryka zaczyna się staczać ku wyniszczającej wojnie domowej, Cooper zmuszony jest brać udział w grze, której nie może przegrać – ponieważ jego przeciwnicy mają własną wizję lepszego świata.
I aby ją zrealizować, są skłonni spalić do gołej ziemi ten, który istnieje.
Kontynuacja Niebezpiecznego daru autorstwa Marcusa Sakeya, „mistrza inteligentnej sensacji, którego strony książek przerzucamy jedną za drugą” (Gillian Flynn) i „jednego z naszych najlepszych powieściopisarzy” (Michael Connelly) to bezlitosna, sensacyjna jazda bez trzymanki, która zmieni twój sposób patrzenia na świat – i na ludzi, którzy cię otaczają.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-08-11

ISBN: 978-83-781-8695-3

Tytuł oryginalny: A BETTER WORLD

Liczba stron: 416

Rebis

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Tłumaczenie: Robert Kędzierski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...