Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Liczenie w pamięci to zabawa. Łamigłówki mądrej główki wyd. 2022

Roger Rougier

Liczenie w pamięci to zabawa. Łamigłówki mądrej główki wyd. 2022

10,78

 

Książka zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.

ATUTY KSIĄŻKI:

• Doskonałe opracowanie merytoryczne książki

• Ścisły związek pomiędzy zadaniami a programem szkolnym

• Lekcja matematyki połączona ze szkołą logicznego myślenia

• Niezwykle atrakcyjna forma i prezentacja zadań, dzięki czemu rozwijanie umiejętności matematycznych stanie się przyjazną zabawą

Liczenie w pamięci to zabawa należy do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Książki z tej serii zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8279-794-7

Liczba stron: 64

Cena detaliczna: 19,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...