Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Liga Mistrzów Magia futbolu

Romek Pawlak

Liga Mistrzów Magia futbolu

8.0

(3 oceny) wspólnie z

35,90

 

Barwna, bogato ilustrowana opowieść, zabierająca najmłodszych czytelników w świat europejskiego futbolu, prezentuje wszystkie zespoły i ich gwiazdy, które wystartują w kolejnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Po przygodach z reprezentacją dla Kacpra nastał czas na Ligę Mistrzów! Jego drużyna gra w wakacyjnej „lidze mistrzów”, ale tata i trener namawiają go, żeby bliżej zainteresował się najlepszymi rozgrywkami na Starym Kontynencie. Wszystkim, którzy tak jak Kacper kochają futbol, proponujemy wyprawę po najlepszych klubach Europy.
Razem z Kacprem poznajemy 32 drużyny biorące udział w Lidze Mistrzów w sezonie 2016/2017 – od broniącego tytułu Realu Madryt, przez największe kluby Europy – Barcelonę, Bayern, Manchester City, Juventus i PSG - po sensacyjnego mistrza Anglii Leicester City i powracającą do elity Legię Warszawa. Przedstawione są tu sylwetki największych gwiazd każdego zespołu, historia Ligi Mistrzów, rezultaty polskich klubów i graczy we wcześniejszych jej edycjach.
Szczególnie wyróżnieni zostali polscy piłkarze, którzy nigdy tak licznie nie występowali w Lidze Mistrzów. Lewandowski, Milik, Glik i Krychowiak mają ogromną szansę zostać bohaterami tych rozgrywek, ale może zabłysną też nowe futbolowe gwiazdy - Zieliński, Pazdan albo Kapustka?
Bogato ilustrowana książka wzbogacona jest terminarzem Ligi Mistrzów z miejscem na wyniki oraz planszą, na której każdy czytelnik może wpisać swoją jedenastkę marzeń.
Razem z Kacprem dajmy się porwać magii futbolu!!!

Rebis
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-2086-5

Liczba stron: 176

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 35,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...