Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lila

35,00

 

Prawdziwa historia oparta na faktach, będąca dramatem wojennym, przedstawiająca wydarzenia z lat 1925–1945, obrazująca przełomowe momenty w dziejach narodu polskiego. Główną i tytułową bohaterką jest młoda i waleczna dziewczyna (Lila) zmagająca się z rzeczywistością, w której się znalazła. Uczestniczka tajnych kompletów w zakresie szkoły średniej. W wieku szesnastu lat wstępuje w szeregi Podziemnego Państwa Polskiego – Armii Krajowej. W konspiracji od 1942 roku. Zaprzysiężona jako łączniczka AK, pseudonim „Lilka”.
Z Prologu
Przepiękna książka! Ze wzruszeniem przeczytałam w Maroku. Tak głęboka treść zawarta w tak ascetycznej formie! Bardzo dziękuję za przeżycie – wielkie wzruszenie! Serdecznie dziękuję za egzemplarz, który dostarczył mi czystych, ludzkich odczuć.
Barbara Dziekan
aktorka, profesor sztuk teatralnych, pedagog, profesor zwyczajny
Bardzo interesująca historia. Dobrze napisana. Dobrze się czyta. Brawo Ty! (czyli Pan Cezary Andrzej i do tego Krajewski).
Tomasz Grochoczyński
aktor, reżyser, pedagog
Lila – świadectwo, Lila – zwyczajnie nadzwyczajna, Lila – Anioł z Opatowca, Jeszcze Polska nie zginęła, Lila! Dziękujemy!, Bóg, Honor, Ojczyzna, Lila. Każdy z tych tytułów pasuje do fenomenalnie napisanej książki Cezarego Andrzeja Krajewskiego. Opowieści o cudownej dziewczynie, która… Zachowam milczenie. Czekam na film. Polecam z miłością.
Paweł Burczyk
aktor, scenarzysta
Cezary Andrzej Krajewski – urodzony w Koszalinie w 1971 r. Autor scenariusza pełnometrażowego projektu oraz serialu fabularnego pod roboczymi tytułami „Lila”, ukazujących prawdziwą historię. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Ojciec dwóch synów i córki: Pawła, Kamila i Palomy. Mąż Justyny. Mieszka i pracuje w Pile oraz w Warszawie.

Bookplan.pl
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-948-3752-5

Liczba stron: 168

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...