Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lis pospolity

Szczepan Atroszko

Lis pospolity

6.7

(20 ocen) wspólnie z

35,16

 

"Lis pospolity, czyli z zaśmieconego lasu bajki nie da dzieci" Szczepana Atroszki to historia podana w sposób humorystyczny, ale zawierająca brutalne momenty. Poświęcona jest codziennej walce o przeżycie naszych leśnych braci w coraz bardziej zhumanizowanym otoczeniu.

"Lis pospolity" to ciekawy graficznie komiks wykorzystujący nietypowe rozwiązania techniczne (zwierzęta w komiksie komunikują się obrazami, dzięki czemu jest on zrozumiały dla każdego, bez względu na język, którym się posługuje na co dzień). Porusza ważną tematykę praw zwierząt, przedstawioną w sposób momentami drastyczny lecz nie pozbawiony (często czarnego) humoru.

Komiksem chcemy zwrócić uwagę na kilka problemów: badania na zwierzętach, przemoc wobec nich czy zaśmiecanie lasu, który jest nie tylko ich domem, ale również naszym. Mamy nadzieję, że komiksem wywołamy refleksje nad losem leśnych zwierząt.

Szczepan Atroszko - urodzony w 1986 roku na Pomorzu Zachodnim. Absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie. Laureat wielu konkursów komiksowych. Autor dłuższych i krótszych komiksów, które można zobaczyć w wydawanych przez niego zinach, a także antologiach. Autor komiksu "Pół-Jankes". Z zamiłowania gotuje wegetariańsko (co nie znaczy nudno!), w wolnych chwilach poluje na ryby drapieżne i kolekcjonuje stary sprzęt wędkarski.

Granda
Oprawa twarda

Liczba stron: 116

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...