Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Listy z morza

Andrzej Perepeczko

Listy z morza

4.7

(3 oceny) wspólnie z

16,58

 

Po książkę Andrzeja Perepeczki „Listy z morza” zapewne sięgną Czytelnicy, którym bliskie są opowieści o miłości. Jest to zawarta w listach historia uczucia marynarza, który wypłynął w daleki rejs aż do Japonii i na kilka miesięcy pozostawił swoją ukochaną. Historia dzieje się w latach 60., czasach niemal zamierzchłych dla przesyłu informacji, kiedy nie było ani internetu, ani telefonów satelitarnych. Właśnie wówczas rozkwitały gorące emocje podsycane tęsknotą, niepewnością, zazdrością... Jest to miłosne wyznanie mężczyzny, człowieka związanego z morzem – ta okoliczność dodaje dodatkowej egzotyki tej książce.

Andrzej Perepeczko, urodzony w 1930 roku we Lwowie, związany jest z morzem od 1948 roku, kiedy to wyruszył w swój pierwszy rejs jeszcze jako uczeń gdańskiego Technikum Budowy Okrętów. W 1953 r. z powodów politycznych pozbawiono go prawa pływania na statkach, zmuszono do wyjazdu z Wybrzeża i, w ramach służby wojskowej, skierowano do przymusowej pracy w kopalni węgla kamiennego. Na morze wrócił po odwilży 1956 roku. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej oraz doktorem nauk historycznych.
Jako pisarz debiutował w 1956 roku książką „Kurs na świt”. Jest autorem ponad stu książek, z których większość podejmuje tematykę marynistyczną. Dużą popularność przyniósł mu cykl powieści dla młodzieży opisujących przygody „Dzikiej Mrówki”.
„Listy z morza” poruszają problematykę życia i pracy na morzu i dzięki zastosowaniu oryginalnej formy listów, wnikają głębiej w jej niektóre aspekty psychologiczne.

Bernardinum
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-782-3628-3

Liczba stron: 323

Format: 10.9x17.8

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...