Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Iwona Józefiak

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

13,99

 

"Moje Boskie Serce goreje tak wielką miłością ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, że nie może już powstrzymać w sobie płomieni tej gorącej miłości. Musi je rozlać za twoim pośrednictwem i ukazać się ludziom, by ich ubogacić drogocennymi skarbami (…) które zawierają łaski uświęcające i zbawienne, konieczne by ich wydobyć z przepaści zatracenia”

słowa Jezusa do św. Małgorzaty Alacoque

Cała Polska trzykrotnie została poświęcony Sercu Jezusowemu: w 1920 roku na Jasnej Górze, rok później w Krakowie, w czasie konsekracji bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w roku 1951 we wszystkich kościołach w kraju. Od tego czasu polskie świątynie rozbrzmiewają co roku śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Kiedy powstała i jaka jest jej historia? Jak się modlić, by przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?

Książka będzie praktycznym, przewodnikiem dla wszystkich, którzy pragną odkryć moc tej modlitwy oraz poznać Boże Serce nieustannie czekające, pełne miłości i miłosierdzia. Na końcu książki autorka zamieściła również rozważania różańcowe, które pomogą nam z Matką Jezusa czcić serce Jej Syna.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8043-556-8

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...