Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lodowy smok

George R.R. Martin

Lodowy smok

6.8

(522 ocen) wspólnie z

34,90

 

Niesamowita, niezapomniana historia o odwadze, miłości i poświęceniu autorstwa najsławniejszego pisarza fantasy na świecie, dodatkowo ozdobiona pięknymi grafikami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo.

Lodowy Smok to przerażająca, legendarna istota, nikt wcześniej nie był w stanie takiego oswoić. W miejscu, którym się pojawiał pozostawiał za sobą jedynie zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię.

Jedynie Adara nie czuła strachu czy lęku przed Lodowym smokiem, urodziła się podczas takich mrozów, że nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętali większych. Nie pamiętała kiedy pierwszy raz go ujrzała, zawsze zdawał się być obecnym w jej życiu, widywała go w oddali, podczas zabawy w lodowatym śniegu. Gdy miała cztery lata pierwszy raz go dotknęła, rok później poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. W siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo, w którym żyła opadły ogniste smoki z północy. Przed całkowitym zniszczeniem świat Adary mogły ocalić jedynie Lodowy smok i zimowe dziecko.

„Lodowy smok” to jedyna książka dedykowana dzieciom w dorobku George’a R.R. Martina, autora bestsellerowej sagi „Pieśń Lodu i Ognia”!

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6784-0

Tytuł oryginalny: The Ice Dragon

Liczba stron: 110

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

George R.R. Martin - rozmowa z Bartoszem Węglarczykiem

 

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Ola Jarczyk

Genialna

Z ciekawości i uwielbienia dla tego autora sięgnęłam po ksiażkę, którą de facto napisał dla dzieci i młodzieży i muszę przyznać, że jest rewelacyjna. Mimo że na codzień wolę mocniejszą literaturę to tak ksiażka mnie urzekła bardzo i jestem zachwycona. Już wiem, że kupię ją pewnie dla dziecka mojej siostry, myślę, że będzie to świetna pozycja, żeby zachęcić dzieciaki do czytania.

Polecam i dzieciakom i dorosłym, świetna!

Ada Rumkaj

Świetna książka

Świetna ksiażka, pięknie wydana, idealna dla młodszych czytelników, zwłaszcza zimą, wprowadza w fantastyczny nastrój i pokazuje magię zimy i jej urok.

Napisana spod pióra George'a Martina, absolutnej żywej legendy w pisaniu fantastyki, dlatego tym bardziej się cieszę, że zdecydował się na napisanie ksiażki dla młodszych, aby również mogli zagłbić sie w ten fantastyczny i cudowny świat

Ania Musiał

Lodowy smok

Piękna, króciutka ale bardzo urzekająca ksiażka autorstwa mistrza Martina do tego z przepięknymi rysunkami, które dodają całości uroku i magii.

Fantastyczna, pierwsza ksiażka tego autora dla dzieci, ale spodoba się również dorosłym, serdecznie polecam każdemu. Fantastyczna!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...