Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Login

Tomasz Lipko

Login

5.9

(85 ocen) wspólnie z

44,90

 

Login sprawi, że już po kilkunastu stronach wyjmiecie karty SIM ze swoich smartfonów…
Nowy cyberthriller Tomasza Lipko, autora głośnej powieści Notebook
Bartłomiej Heller od ponad dwudziestu lat wiedzie spokojny żywot prowincjonalnego proboszcza, kiedy jego życie zmienia wizyta w prosektorium. Towarzyszy młodej kobiecie, Karolinie (nazywanej „Donicą”), której ojciec zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. To Krzysztof Oliwa, słynny dziennikarz i legenda polskich mediów. Bartłomiej i Karolina wiedzą, że mężczyzna przed śmiercią zgromadził wszystkie sekrety na chipie, który wszczepił sobie głęboko pod skórę. Przełamując strach, ksiądz i dziewczyna rozpoczynają ryzykowną wędrówkę po zwłokach zamordowanego publicysty. Wśród wielu tajemnic, które miał zabrać ze sobą do grobu, jedna okazuje się szczególnie istotna.
To sekret prowadzący prosto do duszy każdego z nas.
Na nośniku znajduje się elektroniczny klucz do Systemu – archiwum wszystkich cyfrowych śladów, jakie pozostawiamy po sobie w wirtualnej – i nie tylko – rzeczywistości. Maile, SMS-y, zawartości komputerów czy nawet codzienne czynności skrycie rejestrowane przez kamerki naszych laptopów.
W tym wyjątkowym miejscu zrozumiałem, że to login do przerażającej wizji świata, jaki po drugiej stronie ekranu komputera czeka na każdego z nas.
Ksiądz Bartłomiej oraz Karolina wyważają drzwi do mrocznego świata tajemnic, wielkiego biznesu, tajnych służb i spisków. Postanawiają dotrzeć jak najdalej, nie wiedzą jednak, jaką cenę za to zapłacą.
Na szczęście nie są sami. Mogą liczyć na dwójkę przyjaciół Bartka – prokuratora Radosława Bolestę i policjanta Igora Hanysa, znanych czytelnikom z Notebooka, pierwszej książki autora.
Bohaterowie dzięki loginowi do systemu odkrywają tajemnice nie tylko innych, ale i swoje własne. Dlatego też dużo trudniej będzie o rozgrzeszenie…
W Loginie elementy techno- i cyberthrillera oraz klasycznej powieści sensacyjnej łączą się z jak najbardziej prawdopodobnymi informacjami, które Tomasz Lipko zdobył podczas wieloletniej pracy w polskich mediach.
Tomasz Lipko – były reporter oraz prowadzący TVN „Uwaga”. Przez dziesięć lat reporter Radia Zet, a także głównego wydania „Wiadomości” TVP oraz TV Puls, korespondent wojenny, zwycięzca polskiej edycji światowego konkursu „Journalistic Excellence Award” organizowanego przez Columbia University w Nowym Jorku, stypendysta rządu USA w ramach programu „Media w okresie transformacji technologicznej”. Wielokrotnie notowany przez policję. Właściciel studia filmowego i agencji prowadzącej kampanie w social media. Samotnie wychowujący ojciec.

Literackie
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-6211-1

Liczba stron: 376

Format: 14.5x20.7cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...