Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Los zapisany krwią. Saga bezlosych. Tom 1

Danielle L. Jensen

Los zapisany krwią. Saga bezlosych. Tom 1

61,54

 

JEJ LOS ZOSTAŁ ZAPISANY JEJ KRWIĄ.

ZOSTAŁ WYRYTY W JEJ KOŚCIACH.

TA MOC JEST PRZEZNACZENIAM FREI.

W tym inspirowanym mitologią nordycką romansie fantasy pobłogosławiona przez bogów tarczowniczka próbuje zjednoczyć naród pod wodzą żądnego władzy jarla, a jednocześnie usiłuje nie ulec pożądaniu, które czuje wobec jego syna.

Freya, uwięziona w niechcianym małżeństwie, spędza całe dnie, patrosząc ryby, ale marzy o tym, by zostać wojowniczką… oraz wbić topór w plecy gburowatego męża.

Jej marzenia niespodziewanie stają się rzeczywistością, kiedy mąż zdradza jej sekret miejscowemu jarlowi, a ona sama zostaje zmuszona do walki z jego synem Bjornem. Aby zachować życie, Freya musi wyjawić swoją największą tajemnicę – w jej żyłach płynie kropla boskiej krwi, co czyni ją tarczowniczką, której magia zdolna jest powstrzymać każdy atak. A zgodnie z przepowiednią taka magia zjednoczy Skalandię pod władzą tego, który panuje nad losem tarczowniczki.

Jarl, fanatycznie przekonany, że jego przeznaczeniem jest władać Skalandią jako król, wiąże Freyę przysięgą krwi i rozkazuje synowi, by bronił jej przed wszystkimi wrogami. Freya, która desperacko pragnie udowodnić swoją siłę, musi nauczyć się walczyć i panować nad swoją magią, a jednocześnie przetrwać próby, którym poddają ją bogowie. Jednak najtrudniejszą z prób może się okazać jej fascynacja Bjornem. Jeśli tarczowniczka ulegnie pożądaniu, ryzykuje nie tylko własne przeznaczenie, lecz także los wszystkich, których przysięgała chronić.

Piękne, ekskluzywne wydanie w twardej oprawie i obwolucie, z barwionymi brzegami i tasiemką.

Galeria Książki
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-970027-4-6

Liczba stron: 528

Format: 13.5x19.5cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Tłumaczenie: Anna Studniarek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...