Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lotnisko w Monachium

Greg Baxter

Lotnisko w Monachium

39,90

 

Amerykanin mieszkający w Londynie odbiera telefon. Niemiecka policja informuje go o śmierci siostry. Miriam zmarła z zagłodzenia. Trzy tygodnie później bohater, jego starzejący się ojciec i amerykańska urzędniczka konsularna znajdują się na spowitym mgłą lotnisku w Monachium, skąd trumna z ciałem Miriam ma zostać przewieziona do Stanów. Opóźnienie w podróży wywołuje lawinę wspomnień i pytań o przyczynę tej niespodziewanej i wydawać by się mogło, osobliwej śmierci.

Lotnisko w Monachium to przejmująca opowieść o samotności. Wciągająca, śmiała i hipnotyczna lektura – dzieło jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarzy amerykańskich.


„Wybitny talent!” The Guardian

„Jeśli powieść Saula Bellowa opisywała, jak twierdzili niektórzy recenzenci, śmierć patriarchatu w połowie XX w., Lotnisko w Monachium jest jego sekcją zwłok, kryminalnym śledztwem mówiącym o tym, co oznacza w dzisiejszych czasach bycie mężczyzną i bycie człowiekiem”.
Times Literary Supplement


„To powieść, która bez cienia sentymentalizmu mówi o znaczeniu rodziny i – na odwrót – o egzystencjalnej samotności każdej postaci – samotności, która zubożyła ich życie”.
Independent

„Opowieść… o czasach, w których żyjemy, o naturze konsumpcji oraz o prześladujących nas lękach, które odseparowują nas od samych siebie i innych…”.
Irish Times

Czwarta Strona
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2015-05-04

ISBN: 978-83-797-6261-3

Liczba stron: 318

Format: 14.6x21.3

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...