Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lucja Słotka. Pisarz, który bał się upiorów

Leszek Talko, Marta Guzowska

Lucja Słotka. Pisarz, który bał się upiorów

6.8

(72 ocen) wspólnie z

15,00

 

Lucja Słotka, charyzmatyczna Home Disaster Manager, tym razem w świetle jupiterów.

W kolejnym odcinku Lucja wkracza w wielki filmowy świat - zostaje zatrudniona przez wydawcę najbardziej poczytnego pisarza horrorów w Polsce - Jakuba Strasznego - którego powieść jest właśnie ekranizowana.

Sytuacja jest jednak o tyle trudna, że najnowsza książka "W sennym lesie na uroczysku, gdzie trwa zło" nie dość, że nie została jeszcze wydana, to nie ma zakończenia. Lucja ma zadbać o komfort psychiczny artysty i doprowadzić do logistycznej harmonii, zarówno w procesie twórczym pisarza, jak i ekipy filmowej.

Napiętej atmosferze na planie filmowym towarzyszy ograniczony budżet, wiszący nad ekipą deadline, niezrealizowane ambicje aktorów i wieczne niezadowolenie Jakuba Strasznego, którego hollywoodzka wizja filmu odbiega od warunków, jakie oferuje miasto Kościany Zdrój. Wszystko zmierza do katastrofy, ale nikt nie spodziewał się, że do aż tak tragicznej - nagle ginie najważniejsza osoba na planie, sam Jakub Straszny, którego pochłania bagno

Ale żadna tajemnicza śmierć nie jest aż tak straszna, aby spłoszyć najlepszą detektywkę wśród pomocy domowych, czyli Lucję Słotką.

Wielka Litera
Liczba stron: 141

Wielka Litera

Format: 107x158mm

Cena detaliczna: 15,00 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...