Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ludzie czerwonego mroku / Czerwony kogut Picasso Pakiet

František Mikš, Jakub Maciejewski

Ludzie czerwonego mroku / Czerwony kogut Picasso Pakiet

89,90

 

Ludzie czerwonego mroku. Rewolucja Październikowa – kulisy krwawego terroru.
Książka autorstwa Jakuba Maciejewskiego pt. Ludzie Czerwonego Mroku przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i krwawy obraz czerwonego terroru. Dzieło wzbogacone o biografie postaci ruchu bolszewickiego i teoretyków komunizmu, przybliża Czytelnikowi wydarzenia z ówczesnego okresu. Znajdziemy w niej historię narodzin ideologii społecznych oraz opinię Kościoła na temat poszczególnych doktryn. Książka opisuje również triumfy Związku Sowieckiego oraz rewolucję Lenina. Warto dodać, że autor zamieścił też opis współczesnych organizacji, których idee są odzwierciedleniem marksizmu i leninizmu.

Czerwony kogut Picasso. Ideologia a utopia w sztuce XX wieku.
Książka zawiera mało znane fakty z życia słynnych malarzy modernistycznych. Autor niczym detektyw śledzi ich relacje ze światem polityki, ideologii i ezoteryzmu. Odkrywa ich tajemnice, przedstawia motywy jakimi się kierowali. Twórczość Picassa, Chagalla czy Malewicza wielu kojarzy się jako symbol protestu i walki z ówczesnym porządkiem świata. Autor odkrywa inne ich oblicze – osób, które czerpały popularność i materialne korzyści oraz współpracowały ze znienawidzonymi przez innych władzami. Dobrane tematycznie reprodukcje świetnie oddają i uzupełniają zamysł autora przenosząc czytelnika w świat sztuki z początku XX wieku.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-804-3332-8

Liczba stron: 720

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...