Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lwica
7.0

(207 ocen) wspólnie z

32,90

 

Gdy Emma Lindberg przyjeżdża do Afryki odwiedzić ośrodek badawczy, gdzie przed laty zmarła jej matka, pragnie jedynie ukoić ból. Zamiast tego zostaje wciągnięta w poszukiwania zaginionego dziecka. Razem z masajskim weterynarzem Danielem Oldeani wyrusza w podróż po dzikich pustkowiach północnej Tanzanii. Ich wspólne odkrycie całkowicie zmieni wiarę Emmy w to, jak działa świat. Życie małej dziewczynki ocalą niezwykłe poczynania lwicy. A to tylko początek.
„Nieprawdopodobna saga… porywająca powieść wypełniona klimatem Afryki i lekcjami o poszukiwaniu duszy macierzyństwa”.
„Chronicle”
„Świetna, wakacyjna lektura. Sprawia, że mam ochotę wsiąść do najbliższego samolotu do Tanzanii”.
„Bookseller+Publisher”
„Egzotyczne miejsce akcji, znakomicie prowadzona narracja i więcej niż przelotne spojrzenie na to, co czyni z nas ludzką istotę”.
„Weekly Times”
Katherine Scholes urodziła się w Tanzanii jako córka artystki i lekarza pracującego na placówce misyjnej. W pamięci zachowała podróże z rodzicami i trójką rodzeństwa do odległych miejsc, gdzie jej ojciec prowadził objazdową przychodnię. Gdy skończyła dziesięć lat, jej rodzina wyjechała z Tanzanii, początkowo do Anglii, by w końcu osiąść na stałe na Tasmanii. Już jako dorosła osoba przeniosła się wraz z mężem filmowcem do Melbourne. Przez wiele lat pracowali razem, pisząc książki i kręcąc filmy. Teraz wrócili na Tasmanię, gdzie mieszkają z dwoma synami.
W Świecie Książki ukazały się również: Królowa deszczu, Kamienny anioł, Żona myśliwego i Bożyszcze tłumów.

Świat Książki
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3612-5

Tytuł oryginalny: Lioness

Liczba stron: 336

Świat Książki

Format: 12.7x20.0

Cena detaliczna: 32,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...