Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mądrość z natury z płytą CD

Michał Zawadka

Mądrość z natury z płytą CD

23,43

 

„Mądrość z Natury” to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania. Autor, Michał Zawadka, w swojej premierowej pozycji przedstawia młodemu odbiorcy najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Za pośrednictwem jej piękna, przedstawionego w zabawny, miły sposób autor prezentuje w swoich wierszach ponad 460 faktów z encyklopedycznej wiedzy, opisując świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych. Morały bajek uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata.
„Mądrość z Natury” to zarazem swoistego rodzaju manifest ochrony zwierząt, mający na celu kreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z następnymi pokoleniami.

W nagraniu bajek udział biorą:
JOANNA JABŁCZYŃSKA - „Zwierzaki dzieciaki - rzecz o rodzinie”
PIOTR ADAMCZYK - „Dom - rzecz o trosce”
ROBERT JANOWSKI - „Mały świat wielkich cudów - rzecz o dostrzeganiu”
KRYSTYNA CZUBÓWNA - „Pokaz mody - rzecz o roztropności”
KAROLINA GRUSZKA - „Modne zwierzaki - rzecz o tolerancji”
MACIEJ STUHR - „Wielkie sprawy - rzecz o umiarze”
CEZARY PAZURA - „Ogon - rzecz o przyjaźni”

Na płycie znajduje się również kołysanka „Senny bal” w wykonaniu Roberta Janowskiego do kompozycji Tomasza Filipczaka i słów Michała Zawadki.

Michał Zawadka - autor bajek
Tomasz Filipczak - kompozytor
Tomasz Soin - ilustracje

Mind&Dream
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-935-0650-7

Liczba stron: 70

Format: 24.0x17.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...