Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Madryt. Przewodnik National Geographic (wydanie 2, zaktualizowane)

Annie Bennett

Madryt. Przewodnik National Geographic (wydanie 2, zaktualizowane)

33,24

 

Wycieczki poza utarte szlaki
Rady bywalców
Najważniejsze atrakcje
Nowe wydanie
Nikt nie zna świata lepiej niż my
Spędź urlop w Madrycie! Na amatorów sztuki czeka Paseo del Prado z jednym z najwspanialszych muzeów świata. Dreszczyk emocji towarzyszy wizycie na Las Ventas, największej w Europie arenie korrid. Wytchnienie przyniosą dawne ogrody królewskie Parque del Retiro bądź dwa rozległe parki na północy miasta. Wszystkim przypadnie do gustu kulinarne bogactwo Madrytu, od tapas po lokalny przysmak cocido madrileno, gorącą czekoladę czy churros.

MARSZRUTY – pomogą zaplanować pobyt w Madrycie w zależności od czasu, jakim dysponujemy, i zainteresowań.
NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA – w tym zwiedzanie muzeów w towarzystwie historyka sztuki, wycieczka w poszukiwaniu najlepszych tapas czy obejrzenie spektaklu zarzueli.
RADY BYWALCÓW – od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po miejscowych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.
TRASY 4 WYCIECZEK PIESZYCH I 1 SAMOCHODOWEJ – opatrzone klarownymi planami i mapami, m.in. spacerów po zaułkach Madrytu Habsburgów i dzielnicach Chueca i Malasana czy wycieczki w góry Guadarrama.
PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH WYCIECZEK – do historycznego miasta Toledo, eleganckiego Aranjuezu, pełnej historycznych i artystycznych zabytków Segowii czy do krainy Don Kichota.
LISTY TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO – w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki.
WSPANIAŁE ZDJĘCIA, SZCZEGÓŁOWE MAPY I PLANY – ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

National Geographic
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 272

Format: 133 x 214mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...