Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Magiczna moc słowa haiku

Bury Maria

Magiczna moc słowa haiku

19,50

 

Maria Bury wyrasta powoli na czołową polską autorkę tworzącą haiku. Nie zawodzi czytelników i proponuje nam swój czwarty tomik zatytułowany HAIKU. Magiczna moc słowa. Ze swadą bawiąc się słowem, w krótkiej formie celnych puent i sentencji z obszaru haiku autorka dzieli się z czytelnikami swoją wrażliwością i pomaga rozumieć otaczający nas świat i zdarzenia wokół nas.Haiku jest ważną formą poezji. Przedmiotem haiku małych wierszy - jest często natura. Istnieje wiele odmian haiku, niektóre formy mają stałą liczbę sylab, inne nie. Niektóre zapisywane są w odmianach dłuższych i krótszych linii, inne są po prostu ograniczone ogólną liczbą sylab. Obecnie ten rzadki gatunek literacki szturmem zdobywa rzesze nowych czytelników. Autorka, podobnie jak wieku poetów europejskich, tworzących haiku w innych niż japoński językach, nie zawsze stosuje się do japońskiego metrum, zachowując jednak ducha tej sztuki. Stosuje w haiku estetyczny minimalizm, operuje paradoksem, nie pozwala na konkretną interpretację, a jednak pozostawia w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucia.
Na czym polega magia słów w haiku? Jak sobie poradziła z tym poetka Maria Bury?Odpowiedź znajdziecie Państwo zagłębiając się w lekturze tego pięknego tomiku.Zapraszam do lektury.
Autorka tomiku Haiku Maria Bury z zawodu jest lekarzem laryngologiem. Pasją pisania zaraziła się kilka lat temu. Owocem tej pasji stał się piękny tomik poetycki Życie ludzkie, czy to nie kpina?
W tej chwili przygotowuje wybór wierszy i listów miłosnych.Zapraszam do lektury.

Astrum
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2017-11-06

ISBN: 978-83-7277-663-1

Liczba stron: 92

Cena detaliczna: 19,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...