Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Magnaci przestrzeni. Elon Musk, Jeff Bezos i pogoń za kolonizacją kosmosu

Christian Davenport

Magnaci przestrzeni. Elon Musk, Jeff Bezos i pogoń za kolonizacją kosmosu

31,93

 

Magnaci przestrzeni to historia grupy przedsiębiorców-miliarderów, którzy inwestują swoje fortuny w imponujące zmartwychwstanie amerykańskiego programu kosmicznego. Prawie pół wieku po tym, jak Neil Armstrong stanął na Księżycu, magnaci przestrzeni – w szczególności Elon Musk i Jeff Bezos, wraz z Richardem Bransonem i Paulem Allenem – wykorzystują innowacje rodem z Doliny Krzemowej, aby radykalnie obniżyć koszty podróży kosmicznych i wysłać ludzi nawet dalej niż dotarła NASA. Ci przedsiębiorcy założyli jedne z największych marek na świecie – Amazon, Microsoft, Virgin, Tesla, PayPal – i wywrócili do góry nogami kolejne gałęzie przemysłu. Teraz biorą udział w największej pogoni ze wszystkich: za kolonizacją kosmosu.

Ta wiarygodna relacja, oparta na wieloletnich reportażach i ekskluzywnych wywiadach ze wszystkimi czterema miliarderami, jest dramatyczną opowieścią o ryzyku i wielkiej przygodzie, a także o narodzinach nowej ery kosmicznej, napędzanej przez jednych z najbogatszych ludzi na świecie, który starają się położyć kres rządowemu monopolowi na kosmos. Magnaci przestrzeni to także opowieść o rywalizujących start-upach walczących z uznanymi kontrahentami oraz osobistych starciach liderów tego nowego ruchu kosmicznego, zwłaszcza Muska i Bezosa, którzy pragną dotrzeć na Księżyc, Marsa i dalej.



„Magnaci przestrzeni autorstwa Christiana Davenporta, reportera Washington Post, to ekscytująca narracja wypełniona barwnymi reportażami i wnikliwymi spostrzeżeniami. Książka wyróżnia się dzięki dostępowi Davenporta do kluczowych graczy i jego talentowi do jasnego opowiadania historii”.

– Walter Isaacson, „New York Times”

„Magnaci przestrzeni to błyskotliwa, inteligentnie napisana książka o nowym pokoleniu przedsiębiorców, którzy zmieniają biznes kosmiczny. Jest wypełniona wspaniałymi historiami o ludzkiej wyobraźni i wysiłkach, ale także przedstawia szerokie spojrzenie na aktualny stan przemysłu kosmicznego”.

– „Financial Times”

„Bardzo przystępna… Dostęp Davenporta do kluczowych graczy, od założycieli firm po ich pracowników, nadaje jego relacji wiarygodności”.

– „Scientific Inquirer”

„Czytelnicy będą zachwyceni tą klarowną, szczegółową i pełną podziwu relacją bogatych miłośników kosmosu, którzy wydają własne pieniądze, trafiają na pierwsze strony gazet, wprowadzają prawdziwe postępy techniczne i wskrzeszają tęsknotę za odkrywaniem kosmosu”.

– „Kirkus”

Papierowy Księżyc
Oprawa miękka

Papierowy Księżyc

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...