Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Francesca Simon

Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

7.8

(22 ocen) wspólnie z

9,90

 

Gbur Żelazna Czaszka to najsroższy, najbardziej przerażający wiking na świecie.
Swoim rykiem potrafi zmieść dom z powierzchni ziemi. Toczy pianę z ust. Wygryza dziury w swojej tarczy. A do tego wybudował sobie cuchnący wychodek tuż obok naszego domu!

Jak wykurzyć tego odrażającego potwora?

„To my, Fanga i Trach, zrobimy berserkowi ciach-mach!”


Drugi tom nowej i bardzo niegrzecznej serii królowej komedii dziecięcej, Franceski Simon, w bardzo niegodziwym tłumaczeniu Marii Makuch: ostra akcja i zabawa, paczka przyjaciół w nieustających tarapatach, przekorny humor, charakterne powiedzonka („To my, Fanga i Trach, zrobimy wam ciach-mach!”, „Nie kradniemy, najeżdżamy”), a także lekcja rzucania okropnych klątw, jak przystało na najgorszych wikingów („Niech się stanie, że zmienisz się w kurę i będziesz muczał jak krowa”, „Niech twój nos zmieni się w rzepę”, „Ty cuchnący trollu! Zepsuty oddechu morsa! Płetwo foki! Ty gębo robala! Pępku trolla!”).

„Tak radośnie anarchiczni jak sam Koszmarny Karolek – tych dwoje małych wikingów, chłopiec i dziewczynka, sprawią, że twoje dzieci będą się śmiały z całych sił” — Cressida Cowell


„Mali wredni wikingowie są świetni! Syczące niegrzecznością słownictwo Franceski Simon i anarchiczne, zabawne ilustracje Steve’a Maya idealnie idą ze sobą w parze. Młodzi czytelnicy je pokochają” — Claire Barker

„Wikingowie, bliźniaki Fanga i Trach, sprawiają, że jestem wdzięczny Thorowi, Odynowi i całemu nordyckiemu panteonowi, że nie muszę się z nimi bawić w rzeczywistości! Ta książka to prawdziwa przyjemność dla dzieci, które się zastanawiają, co by się stało, gdyby złamały każdą istniejącą zasadę, a równocześnie jest tak zabawna, że zapomną o naśladowaniu jej bohaterów, bo będą się tak mocno śmiały. Ilustracje Steve’a Maya tryskają dziką energią – szczerze się roześmiałam na widok jego rysunku gry w przypinanie ogona kozłowi. Cudownie absurdalne anarchiczne wybryki” — Sarah McIntyre


„Dobra historia z czarnym humorem i mitologicznymi detalami. Przyciągnie najmłodszych i trochę starszych szukających silnych bohaterów, których mogliby dopingować”” — BookTrust

Znak Emotikon
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7703-8

Liczba stron: 160

Znak Emotikon

Format: 135x207mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Maria Makuch

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...