Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Małpa mordercy

Jakob Wegelius

Małpa mordercy

8.4

(48 ocen) wspólnie z

33,71

 

Chief, przyjaciel Sally Jones, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia. Zrozpaczona gorylica, sama w niebezpieczeństwie, postanawia rozwikłać zagadkę śmierci Alphonse’a Morro i doprowadzić do uniewinnienia Chiefa.

Ta fascynująca, przeszło sześciusetstronicowa historia wiedzie nas z osnutej mrokiem lizbońskiej dzielnicy portowej, przez morza i oceany, aż na dwór indyjskiego maharadży. To opowieść o pilnie strzeżonych tajemnicach i ciężkich przestępstwach, ale też o niespodziewanej przyjaźni, nadziei i przebaczeniu.

Wraz z Sally Jones odwiedzamy zaułki Lizbony, warsztat budowniczego instrumentów i pałac maharadży u podnóża Himalajów, słuchamy rzewnego fado i gry na harmonii, odbywamy morskie podróże i podniebne wycieczki dwupłatowcem oraz jesteśmy świadkami pojedynków szachowych o najwyższą stawkę.

„Małpa mordercy” jest niezależną kontynuacją „Legendy o Sally Jones”, podobnie jak ona uhonorowaną szwedzką Nagrodą Augusta – to ewenement, bo rzadko się zdarza, by temu samemu autorowi przyznano tę nagrodę dwukrotnie. Rzadko też się zdarza, by wybitny ilustrator pisał wielkoformatowe powieści. Jakob Wegelius jest takim właśnie wyjątkiem – serwuje nam na wstępie książki genialną galerię postaci, mapki na wyklejkach oraz intrygujące ilustracje na początku każdego z 79 rozdziałów.

Zakamarki
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-777-6140-3

Tytuł oryginalny: Mördarens apa

Liczba stron: 624

Format: 15.0x19.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...