Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mały Książę lektura z opracowaniem

Antoine de Saint-Exupery

Mały Książę lektura z opracowaniem

5,87

 

Mały Książę to arcydzieło literatury światowej, uniwersalna opowieść o miłości, przyjaźni, zaufaniu, trosce o bliźniego. Mały Książę uczy szacunku do innych, nie tylko ludzi, ale też zwierząt, roślin, przyrody; daje też możliwość abstrakcyjnego patrzenia na świat, tak, aby zauważać jego dobro i szlachetność. To również opowiastka o poznawaniu tajemnicy człowieczeństwa, dążeniu do szczęścia, odkrywaniu wewnętrznego świata i budowaniu hierarchii humanistycznych wartości – miłości, odpowiedzialności, moralności, prawdy, wierności. To rzecz o dojrzewaniu do przyjaźni i miłości. Antoine de Saint-Exupéry (1900-1944) – urodził się 29 czerwca 1900 r. w Lyonie (Francja). Pochodził z arystokratycznej rodziny; gdy miał 4 lata zmarł jego ojciec, odtąd jego matka wraz z dziećmi zamieszkała w ogromnym zamku ciotki ojca, w okolicach Ambrieu. Dzieciństwo upływało przyszłemu pisarzowi na zabawie i swawoli. Jego ogromną pasją było lotnictwo, w 1921 r. uzyskał uprawnienia pilota cywilnego, a następnie wojskowego. W swoich utworach głosił ideały humanizmu, twierdził, że aby pisać, trzeba żyć, że nie należy tworzyć dla zabawy czy efektu, że trzeba naprawdę mieć coś do powiedzenia. Swoją najsłynniejszą powiastkę filozoficzną, Małego Księcia, skierowaną zarówno do młodego, jak i dorosłego czytelnika wydał w 1943 r. Zginął tragicznie 31 lipca 1944 r. podczas lotu zwiadowczego. Doskonały wybór na nagrody dla szkół podstawowych i średnich!

Ibis
Oprawa miękka

ISBN: 9788366969476

Liczba stron: 68

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 6,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...