Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Małżeństwo i rodzina w nauczaniu oraz doświadczeniu Kościoła

Grzegorz Łęcicki

Małżeństwo i rodzina w nauczaniu oraz doświadczeniu Kościoła

29,90

 

Współczesne ideologie i światopoglądy antychrześcijańskie atakują tradycyjny model rodziny oraz podważają sens i cel norm moralnych odnoszących się do sfery ludzkiej płciowości i przekazywania życia. Najnowsza praca dr. Grzegorza Łęcickiego stanowi swoistą apologię katolickiej wizji małżeństwa, rodziny i etyki chrześcijańskiej.

Autor (…) przedstawił fundamenty katolickiej doktryny życia małżeńskiego i rodzinnego od przesłania biblijnego po nauczanie ostatnich Papieży – Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. Analiza doktryny Kościoła została niezwykle interesująco zaprezentowana na tle historii świata – od starożytności po współczesność. Liczne przykłady doskonale ilustrują zmaganie i troskę Kościoła o realizację chrześcijańskich ideałów małżeństwa i rodziny w poszczególnych epokach. Za najwartościowszą część książki należy uznać szczegółowe przypomnienie nauczania papieża Jana Pawła II na temat małżeństwa, rodziny, wychowania. Popularyzacja myśli Papieża-Polaka (…) stanowi istotne przesłanie omawianego studium.

Jego kolejną zaletą jest interdyscyplinarność, syntetyczne połączenie wiedzy z zakresu kilku dziedzin nauki, a mianowicie teologii, historii, medioznawstwa i kulturoznawstwa. Wielość i aktualność podejmowanych tematów, przedstawianie rozmaitych zagadnień w szerokim kontekście historycznym czynią z omawianej pracy publikację wyjątkową na polskim rynku wydawniczym. Na dodatkowe i szczególne podkreślenie zasługuje jej komunikatywność, przejrzysta konstrukcja jasne sformułowania, wartki język, dobry styl ułatwiający percepcję zagadnień trudnych i kontrowersyjnych.
Ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański

Wydawnictwo Diecezjalne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-257-0327-1

Liczba stron: 390

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...