Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mandala antystresowa Folklor polski

Tamara Michałowska

Mandala antystresowa Folklor polski

15,28

 

Rękodzieła polskiego folkloru należą do dziedzictwa naszej kultury i żyją w pamięci każdego z nas. Mają równocześnie wymiar ponadnarodowy; polskie wycinanki, kordy, hafty, stroje ludowe, pisanki, chusty, motywy czy obrazy ludowe są podziwiane na całym świecie. Inspirują wielu dzisiejszych artystów, między innymi projektantów mody i wzornictwa przemysłowego.

W tej pięknej publikacji prezentujemy najpopularniejsze dzieła polskiego folkloru w postaci harmonijnych struktur mandali. Książka podzielona jest na czternaście rozdziałów odpowiadających tradycyjnym regionom etnograficznym Polski: sztuce góralskiej, górnośląskiej, kaszubskiej, kujawskiej, kurpiowskiej, lubelskiej, łemkowskiej, łowickiej, małopolskiej, mazowieckiej, opoczyńskiej, podkarpackiej, sądeckiej i wielkopolskiej. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki opis historii folkloru danego regionu, połączony ze wskazówkami, jak interpretować poszczególne techniki i symbole, co ułatwi rozszyfrowywanie znaczeń przedstawionych dzieł.

Nadawanie kolorów mandalom, zwłaszcza reprezentującym bliskie polskim sercom wzory ludowe, stanie się doskonałym narzędziem terapeutycznym, relaksacyjnym i medytacyjnym. Warto zaznaczyć, że kolorowanie mandali jest cenionym w psychologii sposobem na pokonywanie stresu, na wewnętrzne ukojenie, oddanie się radości aktu twórczego. Arteterapia, czyli terapia przez sztukę, pozwala także leczyć kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia psychiczne, zwłaszcza występujące u osób starszych.

Słowo o autorce: Tamara Michałowska – autorka kilkunastu popularnych książek dla dzieci, a także tłumaczka francuskiej i angielskiej literatury dziecięcej, książek edukacyjnych i popularyzujących wiedzę.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 9788382798975

Liczba stron: 98

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...