Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mandala antystresowa Sekretne symbole w sztuce

Tamara Michałowska

Mandala antystresowa Sekretne symbole w sztuce

15,04

 

Dzieła sztuki przedstawione w tej książce w postaci mandali są doskonałym narzędziem terapeutycznym, relaksacyjnym i medytacyjnym. Kolorowanie obrazów wielkich mistrzów jest cenionym w psychologii sposobem na pokonywanie stresu, wewnętrzne ukojenie, oddanie się radości aktu twórczego. Arteterapia, czyli terapia przez sztukę, pozwala także leczyć kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia psychiczne, zwłaszcza występujące u osób starszych.

Wskazania terapeutyczne nie są jedynym walorem tej książki. Kolorowanie dzieł sztuki można uzupełnić rozszyfrowywaniem ich ukrytych znaczeń. Od najdawniejszych czasów sztuka była nośnikiem prawd duchowych związanych z poszukiwaniem piękna i dobra. Geniusz artystyczny przekształcał przedmioty czy figury geometryczne w symbole opisujące ukryte prawdy. Zapraszamy Czytelnika do ich odkrycia!

Książka podzielona jest na trzy rozdziały tematyczne: sztukę buddyjską, chrześcijańską i flamandzką. Na początku każdego rozdziału znajduje się słowniczek symboli, który ułatwi rozszyfrowywanie znaczeń przedstawionych dzieł, zaś na końcu przytoczone są wyjaśnienia historyków sztuki. Pomogą one Czytelnikowi w porównaniu i rozwinięciu własnych odkryć. Staną się równocześnie zaproszeniem do dalszej medytacji.

Słowo o autorce: Tamara Michałowska – autorka kilkunastu popularnych książek dla dzieci, a także tłumaczka francuskiej i angielskiej literatury dziecięcej, książek edukacyjnych i popularyzujących wiedzę.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-9844-9

Liczba stron: 108

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 29,51 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...