Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mara
7.2

(713 ocen) wspólnie z

24,31

 

Szkielet pod twoim domem. Zatuszowane zabójstwo. Wyparta przeszłość.

Przed wojną, w Dąbrowie Tarnowskiej połowę mieszkańców stanowili Żydzi. Do tego miasteczka powraca dziennikarz Sebastian Strzygoń, który po ciężkich przejściach pragnie znaleźć równowagę w swoim rodzinnym domu. Nie jest mu to jednak dane, ponieważ budowlańcy odkopują szkielet w sadzie jego dziadków.

Doktor Anna Serafin podejrzewa, że są to kości ofiary Judenjagd – polowania na Żydów ukrywających się w czasie wojny. Czy ma racje? Równocześnie okazuje się, że śmiertelny wpadek na przedmieściach miasta był morderstwem. Natomiast na grobie ofiary oraz na synagodze pojawia się coraz więcej antysemickich graffiti.

Bastian pragnie dotrzeć do prawdy i zmierzyć się z przeszłością jego rodziny i miejsca, w którym się wychował. Świadkowie wydarzeń sprzed lat twierdzą, że nic nie pamiętają albo nie wiedzą. Jednak czy wyjaśnień może żądać mieszkaniec domu, w którym leży szkielet? Czy można żyć pod jednym dachem z marą?

Dolnośląskie
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-271-5953-3

Liczba stron: 432

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Rozalia Lubczyk

Jak zwykle rewelacja.

Autorzy są prawdziwymi profesjonalistami, w bardzo umiejętny i zręczny sposób łączą wszystkie wątki poruszone w powieści. Opisana jest zmowa milczenia oraz celowego zamknięcia się na przeszłe wydarzenia, to chyba jest motywem, który najbardziej napędza fabułę oraz akcje. Można by rzec, że Kuźmierscy starają się otworzyć oczy na relacje polsko-żydowskie. Dodatkowo do głowy nachodzi również wiele refleksji dotyczących przeszłości i poruszonego przez autorów ciężkich tematów.
Beata Godzińska

Kolejny etnokryminał!

Kolejny tom z serii z zajmującą się antropologią Anną Serafin oraz Sebastianem Strzygoniem, który jest dziennikarzem. Aż do premiery kolejnej powieści duetu autorów zastanawiałam się o czym teraz napiszą. Tym razem skupili się o Żydach i okrutnej historii mającej swoje początki w czasach wojny. Oczywiście, jak zawsze, wszystko jest idealnie dopracowane przez co jestem pod niesamowicie wielkim wrażeniem. Według mnie jak najbardziej warto przeczytać.
Hanna Trąbińska

Tajemnice z przeszłości

Kryminał, który każdy powinien przeczytać. Nie tylko pokazuje przeszłe wydarzenie zmuszające nas do refleksji, ale również pokazuje wypływ tych wydarzeń na teraźniejszość. Bardzo cenie autorów za ogrom pracy jaki wykonują aby tło fabularne oraz poruszane przez nich tematy były dopasowane do rejonu w jakim się odbywa. Jak zawsze mogłam się wiele dowiedzieć i spędzić miło czas z dobrą książką. Polecam, ja już czekam na ich kolejne powieści.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...